9GAG’deki Türkiye paylaşımı sosyal medyada büyük ilgi gördü

Posted on by Murat Tat

Birbirinden eğlenceli ve mizah dolu paylaşımların merkezi konumundaki 9GAG’in “Türkiye Hakkında Eğlenceli Gerçekler” başlıklı paylaşımı kısa sürede oldukça fazla ilgi gördü. Öyle ki çok geçmeden popüler konular listesine girmeyi başaran Türkiye görselinde ülkemize dair çok fazla bilinmeyen, ilginç detaylar da yer alıyor.
 
Ayrıca Bkz.Türk mühendislerden trafik yoğunluğunu bitirecek uygulama 
Türkiye’nin dünyada kadınlara seçme hakkını tanıyan ilk ülkelerden biri olduğunu söylemekle başlayan görselde ayrıca tüm dünyadaki fındıkların yüzde 70‘nin burada üretildiği, 82 binden fazla cami olduğu, Türkiye’nin yüzde 3‘ünün Avrupa’da ve yüzde 97‘sinin ise Asya’da yer aldığı, 14 milyon kişi ile Facebook’a en fazla üyenin bulunduğu üçüncü ülke olduğu, Avrupa’nın kahveyi Türkiye ile tanıdığı, turistlerin en çok ziyaret ettiği 6. ülke olduğu ve Çatalhöyük’ün dünyadaki en eski yerleşim yeri olduğu gibi bilgiler yer alıyor.
 

Türkiye paylaşımı binlerce yorum alarak trend listesine girdi 

 
Diğer taraftan ülkemizde 6 bin yıldır şarap üretimi yapıldığı, diğer ülkelere nazaran daha fazla gazetecinin hapiste olduğu, lalenin Hollanda’dan değil Türkiye’den geldiği, askeri bandonun yanı sıra yoğurt ve kebap kültürünün bilinenden çok eski yıllara dayandığı belirtiliyor.
 
Ayrıca Bkz.Amazon’dan Müslüman ve Hristiyan dostluğunu anlatan sıra dışı reklam 
Gelen yorumlara bakılırsa kullanıcıların bir bölümü “Ünlü Türkler” başlığında sadece Mustafa Kemal Atatürk’ün yer alması gerektiğini savunurken, diğer bir kesim ise Murat Boz’un yerine Tarkan’ın listeye girmesi gerektiğini düşünüyorlar. Kapadokya ve Ankara’nın ziyaret edilmesi gerektiğini söyleyen paylaşım, görselin uzunluğundan dolayı özür dileyerek kumpir ile son buluyor.
 
9 binden fazla puan ve 2,300’den fazla yorum alan “Türkiye Hakkındaki Eğlenceli Gerçekler”, farklı ülkelerdeki kullanıcıların da bir hayli dikkatini çekmiş durumda. İşte 9GAG’in söz konusu paylaşımı:
 
 
 
 
 

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.