Adınıza Açılan GSM Hatları Nedeniyle Mağdur Olabilirsiniz!

Posted on by Murat Tat

Türkiye’de kişilerin izni olmadan ve bilgisi dışında GSM operatörleri üzerinden hat açılırken bu konuda yapılan son açıklamalarda kişilerin bu tür durumlara karşı dikkatli olması istendi. Özellikle kişilerin bilgisi dahilinde olmayan hatlar üzerinden ciddi suçların işlenebileceği ve bu nedenle mağduriyetlerinin yaşanabileceği belirtilirken yaşanan son örneklerde hapis cezaları ile para cezalarını verilmesi de dikkat çekti.

Son Olay Adana’da

Son olay Adana’da yaşanırken özellik kişilerin borcundan dolayı icra takibinin başlatıldığını öğrenilmesi durumu orta çıkardı. 3 farklı GSM hattının olduğunu öğrenen vatanadş konu ile ilgili itirazda bulunurken hatların nereden açıldığı ile ilgili araştırma yapıldı. Adana’da bulunan bir bayi tarafından 2011 yılında bu hatların açıldığı ve kişinin haberi olmadan farklı kişilerin kullanımına sunulduğu ortaya çıkarıldı. Bu durumun ortaya çıkarılmasının ardından konuyla ilgili adli süreç başlatılırken izinsiz bir şekilde hat açmaktan dolayı GSM bayisine 1 yıl 15 günlük hapis cezası verildi. Üstelik faizleriyle birlikte toplamda 6 bin 210 TL gibi yüksek bir para cezası da bayi kesildi.

Mobil Hat Sorgulaması Yapabilirsiniz

Kişilerin bu tür sorunlar ile karşılaşmaması adına hat kontrolü yapması gerekirken e devlet aracılığıyla sunulan hizmetler sayesinde kolay bir şekilde mobil hat kontrolünün yapılabilmesi mümkün. E devlet üyeliği bulunan herkes internet üzerinden yapacağı sorgulamalar sayesinde sorun yaşamaktan kurtulabilir. Özellikle herhangi bir hattın açık olduğunun görülmesi halinde mutlaka en kısa süre içerisinde kişilerin müracaatta bulunarak bu konu hakkında itirazda bulunması gerekiyor.

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.