Amazon, İslam dünyasından büyük tepki çekti

Posted on by Murat Tat


 

Kısa süre önce yayınladığı son reklamıyla Müslüman ve Hristiyan iki arkadaşın dostluğunu konu alan Amazon, kalpleri ısıtan bu çalışmasıyla birçok çevreden büyük beğeni toplamayı başardı. İyimser hava devam ederken alışveriş sitesinde satışa sunulan bazı ürünler ise İslam dünyasında büyük tepkiyle karşılandı.
 
Ayrıca Bkz.YouTube canlı yayınlarına 4K desteği geldi 
Buna göre “İslam’ın sembolü paspas ve köpek minderi, 40 cm x 60 cm kaymaz paspas, banyo/mutfak paspası ve evcil hayvanlar için uygundur.” ifadeleriyle yayınlanan paspas ve köpek minderi, sosyal medyada kullanıcıların büyük tepkisini çekti.
 
Allah lafzının işlenmesinden dolayı ürünlerin İslam dinini aşağıladığını belirten internet kullanıcıları siteyi şikayet yağmuruna tuttular. Aslında geçtiğimiz haziran ayından bu yana satışta olan paspas ve minder, İngiltere’nin Birmingham şehrindeki Müslüman meclis üyesi Mariam Khan’ın Twitter üzerinden paylaşmasıyla ön plana çıktı. Gelen şikayetler üzerine Khan’dan özür dileyen Amazon, ilgili ürünleri sitesinden kaldırdı. Din gibi hassas bir konuda böylesi dikkatsiz davranan Amazon’un daha duyarlı şekilde hareket etmesi talep edildi. 
 

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.