Amazon’un sesli asistanı Alexa bundan böyle birdenbire pozitif sesi tanıyabiliyor

Posted on by Murat Tat

Yapay zeka destekli Google Home’un peşinde rakibi Alexa da pat diye pozitif sesi tanıma ve kişiselleştirilmiş cevaplar verebilme yeteneğine sahip oldu.
 
Alexa’ya yapılan bu yeni güncelleme Amazon Echo‘yu ailesinden biriyle ya da arkadaşlarıyla paylaşanların hayatını daha kolay ışık halkası getirecek. Bugünden itibaren, Amazon’un yapay zeka asistanı birdenbire pozitif ses aralarında fark yapabilecek ve kişilere özel tepkiler verebilecek.
 

Ayrıca Bkz.Mitsubishi geleceğin sinyalizasyon sistemini tanıttı

Ses profili meydana getirmek için Amazon uygulamasının kullanılması zorunlu. Kullanıcılar yüksek sesle 10 cümle söyleyerek Alexa’ya kendi seslerini tanıtabiliyorlar. Şirket verilerinizin bulutta depolandığını ve böylece Alexa özellikli cihazlarda etkinleştirilmek üzere kolayca erişilebileceğini belirtiyor.
 
Ses profilleri Alexa’nın verdiği bilgileri kişilere tarafından uyarlamasına olasılık sağlayacak. Ses tanınma özelliği ile kullanıcılar dijital asistana “Annemi ara” dediklerinde bundan böyle arkadaşlarınınki yok kendi anneleri aranacak.
 
Şu lahza itibariyle, ses tanıma özelliği Echo, Echo Dot ve Echo Show cihazlarına yayılmaya başlamış durumda. Bu özelliğin Nisan ayından bu yandan Google Home‘da zaten mevcut olduğunu belirtelim. Alexa’daki bu güncelleme ile iki dev arasındaki rekabeti daha da kızıştıracak.

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.