Android İçin Kesinti Zamanı

Posted on by Murat Tat

Android işletim sistemi son olarak Android 7.0 Nougat olarak adlandırılan yeni versiyonu ile piyasada yer alırken yeni versiyonlara verilecek destek aynı zamanda bazı versiyonların da destek alınmamasına yol açacak.

Hangi Versiyonlarda Destek Bitecek?

Yapılan açıklamalardan 2017’nin başı itibariyle Android 2.3 ve Android 3.0 için desteğin sona ereceği belirtildi. Versiyonlar için destek kesilmesi her ne kadar başta önemsiz gibi görünse de dünya genelinde pek çok farklı telefonda ve eski cihazda hala Android’in eski versiyonları kullanılabiliyor. Bu bakımdan bu telefon kullanıcılarının destek alamayacak olması telefon kullanımlarının sorunlu ve tehlikeli olabileceğini gösteriyor. Kullanıcıların desteği kesilen işletim sistemleri yerine farklı telefonlara geçiş yapması öneriliyor.

Desteğin kesilecek olması pek çok uygulama geliştirici için de sorun yaratacak. Öyle ki destek kesilen işletim sistemlerine yönelik herhangi bir şekilde geliştirme sunulmayacağından dolayı üçüncü taraf uygulamalarının kullanılması ve telefonlara sunulması mümkün olmayacak. İşletim sistemi desteği alınmamasının yanı sıra kişilerin telefon üzerinden yapacağı pek çok farklı işlemin de yapılması mümkün olmayacak. Bu açıdan belirtilen versiyon kullanıcılarının telefonları kullanması oldukça zorlu olacak.      

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.