Android Ve iOS Kullanıcıları Karşılaştırıldı! Sürpriz Sonuç!

Posted on by Murat Tat

Android ve iOS işletim sistemini kullanan kişiler üzerinden yapılan araştırmalarda kullanıcılarının karakterleri üzerinden çeşit analizler yapıldı. Araştırma sonuçları oldukça ilginç bulunurken iPhone kullananların daha duygusal ve neşeli olduğu ifade edildi.

3 Farklı Anket Yapıldı

Dünya genelinde gerçekleştirilen araştırmalarda özellikle 2015 ve 2016 yıllarında anket 3 defa tekrarlandı. Londra merkezinde yapılan bu araştırmalarda tekrarlanan anketler ile birlikte oldukça kapsamlı bir veri elde edilirken bu verilerin incelenmesi ile birlikte kapsamlı sonuçlara erişildi.

Android işletim sistemini kullanan kişilerin daha yaşlı, dürüst ve sakin olduğu ifade edilirken iOS işletim sisteminde tam tersi bir durum yaşandı. Öyle ki iOS işletim sistemini kullanan kişilerin büyük bir bölümünün bencil olduğu, yalan attığı hattı ve özellikle hayatı daha hareketli bir şekilde Yaşamak istediği belirtildi.

İki işletim sistemi arasında böylesine ciddi farkların olması kişilerin bu araştırmaya ilgi göstermesini sağladı. Uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmelerde kişilerin iOS ve Android işletim sistemlerinden birini seçme sırasında kendi yaşam tarzlarına uygun bir seçim yaptığını ve bu durumun da anketi doğruladığı belirtildi. Bu  açıdan şu anda araştırma pek çok kişi için güvenilir olarak görülmese de yapılan çalışmalar sonucunda böyle ayrımın yapılabileceğini söylemek mümkün görünüyor. 

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.