Apple artırılmış gerçeklik desteğine sahip akıllı gözlük geliştiriyor

Posted on by Murat Tat


 

 
Yakın zamanda Pokemon Go’nun artırılmış gerçekliğin gücünü ortaya çıkardığını ifade eden Apple CEO’su Tim Cook, bu teknolojiye yatırım yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini belirtmişti. Geride bıraktığımız eylül ayında ise artırılmış gerçekliğin sanal gerçekliğe nazaran daha büyük bir potansiyel taşıdığını söyleyen Cook, böylelikle şirketin gelecek planları hakkında ilk sinyalleri verdi.
 
Ayrıca Bkz.Android’in artık resmi Instagram hesabı var 
Bloomberg’te yer alan habere göre giyilebilir teknolojiler konusunda Apple Watch’un ötesine geçmek isteyen teknoloji devinin Google Glass benzeri akıllı gözlük projesi üzerinde yoğun mesai harcadığı iddia ediliyor. Hatta artırılmış gerçeklik pazarının geleceğini derinlemesine araştırdığı ifade edilen Apple’ın, iPhone ile kablosuz bağlantı üzerinden uyumlu şekilde çalışacak ve telefondaki bildirimleri göz önüne getirecek gözlük geliştirdiği dile getiriliyor.
 
Ayrıca Bkz.Jaguar’dan Tesla Model X’e rakip geldi: I-Pace 
Daha önce 3D haritalama ve artırılmış gerçeklik yazılımı konularında hizmet veren Metaio, PrimeSense ve Flyby gibi şirketleri satın alan Apple’a yönelik yayınlanan son iddiaların gerçeğe dönüşme ihtimali oldukça yüksek. En erken 2018 yılında karşımıza çıkması beklenen akıllı gözlüğün otomobil cephesindeki çalışmalarda olduğu gibi ertelenme ihtimalini de göz ardı etmemek gerekiyor. 
 
* Haberde kullanılan görsel temsilidir.
 

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.