Apple, iPhone X için temkinli davranıyor!

Posted on by Murat Tat

12 Eylül günü düzenlediği lansmanın ilk saatlerinde kullanıcıların karşısına iPhone 8 serisi ile çıkarak kısa süreli bir hayal kırıklığı yaratan Apple, tasarımı ve yeni nesil özellikleri ile dikkat çeken iPhone X modelini duyurarak akıllı telefon dünyasının odak noktası haline geldi.

iPhone 8 sırasına sadece 2 kişi girdi!

Çin’de iPhone 8 için Apple Store’da oluşturulan sıraya sadece 2 kişi girdi. Görünüşe bakılırsa…

Kullanıcıların büyük bir kısmının iPhone 8’in aksine iPhone X modelini satın almak istemesi, cihaz stoğu konusunda soru işaretlerini akıllara getirirken, ortaya çıkan yeni raporlarda şaşırtıcı bir detaya yer alıyor.

iPhone X bileşenlerinin sevkiyatı yavaşlatılıyor!

Apple’ın Tayvan merkezli tedarikçileri tarafından paylaşılan bilgilere göre Teknoloji devi, bileşen tedarikçilerine iPhone X üretimi için hazırlanan siparişlerin gönderiminin bir kısmının durdurulmasına dair talimat verdi.

Üretimi planlanılan iPhone X miktarının yaklaşık yüzde 40’ına tekabül eden parçalar teslim edilirken, sevkiyat yavaşlatma talebine rağmen bazı tedarikçilerin halen yüzde 40’lık gereksinimi karşılayamadığı ifade ediyor.

Geçtiğimiz yıl iPhone 7 modelinde benzer bir yol izleyen Apple’ın, iPhone X öncesinde iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinin satış performanslarını görmek ve üretim planını buna göre şekillendirmek istediği ifade ediliyor.

:: iPhone X almayı düşünüyor musunuz?

SDN