Apple Spam Takvim Mesajlarına Son Verecek

Posted on by Murat Tat

Spam gönderenler her zaman yaptığı gibi (en azından birkaç kişinin yanıt vereceğini ümit ederek) e-posta adreslerine toplu olarak mesaj gönderiyor. Takvim gibi özel servisler üzerinden yapılmaya başlanan bu saldırılar kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaşırken şikayetler de kısa süre içerisinde arttı.  Tüm kullanıcılar gerekli destek almayı umut ederken Apple konuyla ilgili resmi açıklama yaptı.

Apple Şüpheli Göndericilerin Peşine Düşüyor

Apple’ın yaptığı resmi açıklamada durumu onaylarken şüpheli göndericilerin davetiye dağıtmasını önlemek için bir düzeltme üzerinde çalıştıklarını ifade etti. 

Resmi Açıklama Geldi

“Bazı kullanıcılarımızın spam takvim davetiyeleri aldığı için üzgünüz.” şeklinde başlayan resmi açıklamada şüpheli gönderenler ve istenmeyen postaların tanımlanması, engellenmesi adına gerekli çözümlerin sunulacağı ve kısa süre içerisinde bu konuda sorunun giderileceği ifade edildi.   

Spam Sürecek

Apple çözüm getirene kadar kişiler spam almaya devam edecek. Geçerli öneri ise davetiyeleri silmek ve hiçbir işlem yapmamak.

Çözüm Yok Mu?

Mevcut spam davetiyelerden kurtulmak için ise Apple’ın Takvim uygulamasında yeni bir takvim oluşturun. (Uygulamayı açıp en alttaki Takvimler’e dokunarak bunu yapabilirsiniz.)

Ardından, sol üste düzenle ve ardından Takvim Ekle üzerine dokunun.

Yeni takvime bir ad verin.

Ardından spam davetiyelerini seçip yeni oluşturulan takviminize taşıyın.

Artık takvimler sayfasına geri dönerek “spam” takviminin yanındaki “i” ye dokunup en alttaki silme işlemine basarak yeni takvimi silebilirsiniz.

Böylece spamı farklı bir şekilde çözümleyebilirsiniz.  

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.