Apple’dan insanlığa mesaj veren reklam!

Posted on by Murat Tat

Son zamanların en anlamlı videosunu Apple tarafından yayınlandı! Apple’ın yayımladığı video ile son zamanlarda unuttuğumuz insanlığa duygu dolu mesajlar veriliyor.

Apple, Black Friday için hazırlanıyor

Apple, ABD için yılın en büyük alışveriş dönemi anlamına gelen Black Friday’e tekrar katılma…

Apple’ın ”Kalbini herkese aç’’ sözleri ile yayımladığı Frankie’s Holiday adlı video ile toplumda görünüşüyle insanların ürkmesine ve toplumdan ön yargılar sonucu dışlanan Frankenstein ile mesaj vermek isteyen Apple, işlediği konuyla dış görünüşü farklı olan insanlara karşı ön yargıları yıkmamız gerektiğimizin mesajını bütün dünyaya etkileci bir video ile paylaştı.

Kalbini Herkese Aç! Ön yargılarını bir an önce yık!

Apple’ın paylaştığı videoda, toplum tarafından ürpertici olarak algılanan Frankenstein’ın insanların kendisini dışlamasından dolayı oldukça üzüldüğü fark ediyoruz. İnsanların  kendisine karşı oluşan ön yargıları kırmak için küçük bir köy kasabasının meydanında, yılbaşını kutlayan insanların arasına katılan Frankenstein’dan ilk önce insanlar oldukça ürküğünü görüyoruz.

16-11/25/shiftdelete-1.png

Köy meydanında insanlara yılbaşı parçasını söyleyen Frankenstein, insanların kendisinden korkulacak ve çekinilecek bir şey olmadığı göstererek duygu dolu bir mesaj verdi.

Ne yazık ki günlük yaşantımızda da dış görünüşleri farklı olan insanların toplum içinde dışlanmasına üzülerek şahit oluyoruz. Görüyoruz ki insanlar empati yapmaktan çoğu zaman çekiniyor. Unutmamalıyız ki o insanın yerinde siz de olabilirsiniz.