Bilgisayardan Instagram’a resim yüklemenin pratik yolu

Posted on by Murat Tat

Fotoğraf platformu Instagram‘ı kullananlar genel olarak fotoğraf ve videolarını önce hazırlamak istiyor. Bunun için mobil uygulamaların yanı sıra Photoshop gibi profesyonel programları seçim edenler de oluyor. Ama bireysel bilgisayarınızda düzenlemeleri yaptıktan sonradan bu fotoğrafı paylaşmanın tek bir yolu var: Fotoğrafı zeki telefonunuza uymak. Bu düzenin daha pratik bir hal alabilmesi için Instagram’ın masaüstünden yükleme yapmaya müsade etmesi gerekiyor. Lakin büyük istek olmasına karşın Instagram mobil platformla sınırlı kalmayı sürdürüyor. Windowed isimli başvuru ise bu gidişata dur diyor.

Felix Sun kadar geliştirilen Windowed kullanıcıların Mac ya da PC üzerinden resim yüklemesine ihtimal sağlıyor. Bildiğiniz gibi Instagram’a resim yükleyebilmek için illa uygulamayı indirmek gerekmiyor. Instagram’a mobil cihazlardaki internet tarayıcılarından girdiğinizde de yükleme seçeneğinin yer aldığını görüyorsunuz. Felix Sun‘ın geliştirdiği sistem de bütünüyle bunu kullanıyor. Kullanıcıların hesabına antre yaptığı platformu masaüstü yok de, mobil aygıt olarak gösteriyor. Kısacası Instagram sizin akıllı telefonunuzun internet tarayıcısından giriş yaptığınızı sanıyor. Bu Nedenle masaüstünde olmanıza karşın fotoğraf yüklemenize izin veriyor.

Ayrıntılarıyla ücretsiz bir kullanım olan Windowed’u buradan indirebilir ve masaütünden fotoğraf yüklemeye hemen başlayabilirsiniz.

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.