Bir iPhone 4 mucizesi!

Posted on by Murat Tat

Hiç iPhone’nunuzu göle veya denize düşürdüğünüzü hayal ettiniz mi? İlk aklınıza gelen, büyük ihtimalle artık iPhone’un kullanılamaz hale geldiği olacaktır. 

iPhone 7 yüzünden kolu yandı!

Artık sık sık yaşanan iPhone 7 olaylarına bir yenisi daha eklendi. Hamile bir kadın iPhone 7’nin…

Michael Guntrum, 2015’in Mart ayında buz tutan göletin üzerinde balık tutmaya gider. Her şey çok güzel giderken talihsiz iPhone 4 kullanıcısı Guntrum, elindeki telefonu balık tutmak için açtığı delikten içeri düşürür.

Bir yıl önce suya düşen iPhone 4 çalışıyor!

Bu olayın ardından bir yıl gibi süre geçtikten sonra, Guntrum’un balık tuttuğu gölet çalışmalar nedeniyle boşaltılır. Gölet boşaltıldıktan sonra, hazine avcılığına özenen makine mühendisi Daniel Kalgram eline aldığı dedektör ile boşaltılan gölettin içinde hazine aramaya başlar.

Dedektörün bulduğu nesneyi büyük bir heyecanla alan Kalgram, Guntrum’un 1 yıl önce balık tuttuğu sırada düşürdüğü iPhone 4’ü ile karşılaşır. iPhone 4’ün çalışıp çalışmayacağını merak eden Kalgram, telefonu belli bir süre pirinçte beklettikten sonra şarja takar ve iPhone 4 mucizevi bir şekilde hayata geri döner.

Telefon açıldıktan sonra ekranda hasarın olduğunu fark eden Kalgram, telefonun kimin olduğunu öğrenmek için iletişim bilgilerini arar ve sonunda Guntrum’a ulaşır.

Mart 2015’ten bu yana kadar telefonunda tamamen ümidini kesen kullanıcı, telefonun bulunduğunu ve çalıştığını öğrendikten sonra adeta şoka uğrar.

:: Bir yıl boyunca su altında kalan iPhone 4’ün halen çalışması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaydet

Kaydet

SDN

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.