Boeing’in Yeni Modeli Kendini İmha Edebiliyor!

Posted on by Murat Tat

Boeing tarafından geliştirilen ve Black adı verilen yeni akıllı telefon bugüne kadar hiç bir telefonda olmayan önemli bir özelliğe sahip. Öyle ki telefonda yer alan özellik sayesinde acil durumlarda telefonun kendini imha edebilmesi mümkün. Özellikle bilgi gizliliği olan telefonlar için artık kendi kendini imha edebilen Boeing modellerin üretilmesi büyük bir açığı kapatabilecek.

Boeing İddialı Geliyor

Boeing telefonların özellikle istenmeyen kişilerin eline geçmesi halinde imha edilebilmesi kolay bir şekilde veri çalınmalarını önleyebilecek. Daha çok bilim kurgu filmlerinden görmeye alışkın olduğumuz bu tip cihazların gerçek yaşama da uyarlanması oldukça ilgi çekti. Öyle ki konu ile ilgili yapılan açıklamalarda telefon için 2014 yılından beri çalışmaların sürdürüldüğü ve çalışmaların artık tamamlanarak cihazın satışa çıkabileceği belirtildi. Yapılacak testler sonrasında resmi satış işlemlerine de başlanacağı belirtilirken özellikle akıllı telefon için böyle bir özelliğin kullanıma sunulmuş olması sosyal medyanın da gündemine yer aldı.

Özel Bir Sistem Kullanıldı

Donanımsal olarak özel bir şekilde hazırlanan telefon özel komutların verilmesi halinde kendini yok edebilir durumda. Tamamen parçalanan ve herhangi bir şekilde bilgiye ulaşılmasını engelleyen telefon bu bakımdan güvenlikte son derece başarılı. Çift sim kart teknolojisinin de kullanılabilir durumda olması kişilerin farklı sim kartları tek bir telefonda kullanmasını sağlayacak. Bu açıdan yeni telefonunun satışa çıktıktan sonra oldukça ilgi görmesi ve yüksek satış rakamlarına ulaşması bekleniyor.

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.