Çift GTX 1080 ekran kartlı Asus ROG GX800 dizüstü bilgisayarı duyuruldu

Posted on by Murat Tat

Oyuncu donanımları sektöründe en çok satan marka olarak kabul edilen Asus ROG, bu hafta itibariyle en güçlü oyuncusuna merhaba dedi. Asus ROG GX800, çift GeForce GTX 1080 ekran kartıyla oyun severlerin kalbini fethedecek.

 

Asus ROG GX800 aslında ilk olarak Haziran ayında görücüye çıkmış ve teknik detayları bilinmeyen dizüstü modelinin çift ekran kartı taşıyacağı açıklanmıştı. Bu hafta itibariyle yeni canavarın ayrıntıları resmiyet kazandı.

 

Gerçek Bir Canavar

 

Önceki nesilden de hatırlayacağımız üzere GX800 modelinin harici bir sıvı soğutma kutusu bulunuyor. Belirli yükler altında dizüstü modelinin hava soğutma sistemi devreye girerken, hız aşırtma ve yoğun oyun tecrübesinde harici kutuyu bağlamak gerekiyor.

 

18.4 inçlik LED ekranında 3840×2160 piksel çözünürlük sunan GX800, 4 çekirdekli Intel Core i7-6820HK işlemcisinden güç alıyor. 2 adet GTX 1080 ekran kartı SLI yapısında bağlanırken, toplamda 16GB GDDR5X bellek elde ediliyor. 64GB’a kadar DDR4 2600MHz RAM seçeneği yanında 3 adet 512GB SSD yer alıyor.

 

Ayrıca Bkz.AMD Zen işlemciler 17 Ocak’ta geliyor

Kasa içerisinde yer alan MechTag klavye mekanik tuşlar barındırıyor. Tuş seyahat mesafesi 2.5mm olan klavye, özelleştirilmiş RGB LED efektler de sunabiliyor.

 

Dizüstü modeli için Asus’un Hydro Overclocking sistemi kullanılıyor. Harici kutu için geliştirilen bu sistem ekstrem hız aşırtma yapabilmenizi sağlıyor. Bu yöntem ile işlemci 4.2GHz seviyesine, ekran kartları da 1.9GHz seviyesine kadar çıkabiliyor. Güce aç olan bu sistem için iki adet 330W güç adaptörü gerekiyor. ROG sırt çantası ve taşıma çantası ile birlikte gelecek Asus ROG GX800 için henüz bir fiyat belirtilmedi. 

 

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.