Cortana Doğum Günlerini Hatırlatacak

Posted on by Murat Tat

Microsoft’un yeni özellik ve yeniliklerle sunduğu Cortana artık daha yetenekli. Cortana güncellemesi ile birlikte iki önemli duyurulurken yapay zekaya bazı geliştirmeler eklenerek pek çok sorun da giderilmiş durumda.

Doğum Günlerini Hatırlatacak

Cortana’nın en son sürümünde yeni bir beceri öğrendiği detaylı bir şekilde aktarılırken artık Cortana kişilerin doğum günlerini de hatırlaması sağlayacak. Böylece kullanıcıların arkadaşlarının doğum günlerini takip etmesi çok daha kolay olacak.

Takvimler Arası Bağlantı

Cortana için geliştirilen bir diğer yenilik ise çok sayıda takvimle bağlantı kurabilme özelliği. Bu, çok sayıda takvim uygulaması bulunan Android cihazlarda kişilerin tüm takvimleri tek bir merkezden kontrol etmesinde kolaylık sağlıyor. Bu bakımdan kişiler takvimlerini Cortana üzerinden tanımlayarak tüm takvim olaylarını Cortana üzerinden organize edilebilir. 

Cortana’da Başka Neler Var?

Resmi güncelleme ile birlikte Cortana’ya eklenen diğer özellikler şöyle

Toplantı hatırlatma ve özel seçenekler

Konuşmaya dayalı hatırlatma ekleme

Kilitlenme hatasının giderilmesi

Cortana Güncelleme

Android telefonunuzda Cortana kullanıyorsanız ve Cortona’nın yenilenen özelliklerinden yararlanmak istiyorsanız uygulamayı güncellemelisiniz. Güncellemeyi alacak kişiler çok daha etkin bir kullanım elde edebilecek ve yeni özellikleri ilk defa deneyimleyebilecek. 

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.