Dolar App Store Fiyatlarını Arttıracak

Posted on by Murat Tat

Dolar özellikle ABD’de yapılan seçimler sonrası hızlı bir şekilde artış gösterirken dolarda yaşanan artışlar nedeniyle kur üzerinden satışı gerçekleştirilen tüm ürünlerde de artış yaşanması bekleniyor. Bu durumun pek çok farklı alanda sorun yaşatacak olması Türkiye’de önemli gündemlerden bir tanesinin Dolar olmasına neden olurken App Store üzerinden Türk lirasıyla ile satılan ürünlerin fiyatlarında düzenlemeye gidileceği açıklandı.

Kur Hareketleri Fiyatları Vurdu

Belirli bir kur üzerinden yapılan hesaplamalarda özellikle önümüzdeki dönemlerde doların 3 seviyelerinin daha üzerine çıkması nedeniyle 3 seviye üzerinden hesaplanması gerekecek. Önümüzdeki dönemlerde yapılacak olan yeni güncellemeyle birlikte fiyatlarda yaklaşık 5 TL’ye varan bir artış bekleniyor.

Yapılan paylaşımlarda 7.99 TL üzerinden satılan ürünlerin 12.99 TL üzerinden satılmaya başlanacağı, 12.99 TL üzerinden satılan oyunların da 15.99 TL üzerinden satılacağı belirtildi. Bu bakımdan yeni kur üzerinden hesaplama yapılması arada ciddi bir farkın oluşmasına neden olacak. Bu durum başlangıçta önemsiz gibi görünse de sürekli App Store üzerinden alışveriş yapan kişiler için ciddi bir handikap oluşturacak. Fiyatların daha da yükselecek olması kişilerin bu konuda daha yüksek maliyetleri karşılamasına neden olacak.

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.