Doom oyununda Macbook Pro’nun OLED ekranını kullanan ilginç çözüm

Posted on by Murat Tat

Yeni MacBook Pro’nun dokunmatik OLED ekranı, bazı uygulamalarda kullanıcıların bir takım yazılıma has kısayollara kolayca ulaşabilmesine imkan tanıyor. Apple’ın kendi uygulamalarının yanı sıra üçüncü taraf yazılımlara bu özelliği açması, bu noktada yazılım geliştiricilerin elini güçlendireceğe benziyor.

 

Ayrıca Bkz.Tesla’dan etkileyici otomatik pilot videosu 

Tabi işin içine eğlenceli kullanım senaryolarının girmesi de kaçınılmaz. Adam Bell isimli bir kullanıcı, paylaştığı video ile klasik Doom oyununun akıllarda yer etmiş bilgi çubuğunu, OLED ekrana taşıyarak ilgi çekici bir görüntü oluşturmayı başarmış. 

Side note, as ridiculous (lyamazing) as Doom is running on the Touch Bar is… the HUD is equally great pic.twitter.com/RFwq7nJ7ae

—Adam Bell (@b3ll) 20 Kasım2016

Yeni MacBook Pro’larda yer alan bu ekran 2170×60 piksel çözünürlüğe sahip. Bell, YouTube’a yüklediği bir başka videoda ise bu ince ekranda Doom oynayarak işi biraz abartılı bir noktaya da taşımış. Bunlar çok deneysel ve eğlencelik işler olsa da Apple’ın başlattığı inci OLED ekran yapısı, sektörde yeni bir standardın oluşmasına zemin hazırlayacağa benziyor. Bu paralelde oyunculara yönelik çeşitli aksesuarlar, oyunlarda ve uygulamalarda standartlaşan arabirimler hızlıca yaygınlaşabilir. Hazırlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.