Dünyada ilk kez data üzerinden ses ve SMS aktarımı!

Posted on by Murat Tat

Sürekli ileriye giden mobil iletişimde Turkcell‘den yeni bir hamle geldi. Kuzey Kıbrıs Turkcell’in dijital markası olarak konumlanan lifecell ile ses ve SMS’i data’ya taşıdı. Uygulamanın en büyük özelliklerinden birinin BİP üzerinden sabit ve mobil telefonlara arama yapılabilmesi olarak göze çarpıyor.

Sadece veri ile telefon deneyimi

Turkcell’in yeni uygulaması lifecell, mobil iletişimi dataya taşıyan ve deneyimi ön plana çıkaran bir operatör. Tüm haberleşmenin mobil internet paketi üzerinden gerçekleştirildiği bu uygulama, aynı zamanda dünya çapında ilk kez deneniyor.

Bu yeni uygulama K.K.T.C. ile sınırlı kalmayacak. Turkcell, diğer yurt dışı bölgelerde de lifecell’i aynı şekilde konumlandırmayı hedefliyor. Hizmet, önümüzdeki yıl Türkiye‘de de hayata geçecek.

KKTC’deki lifecell abonelerinin sadece mobil internet paketleri ile tüm iletişim ihtiyaçlarını kaşılayabilecekler. Aboneler BiP üzerinden anlık mesajlaşıp, görüntülü konuşabilecek. Karşı taraf BiP kullanmasa bile sorun olmayacak, çünkü BİP üzerinden hem sabit numaraları hem de GSM numaralarını arayabileceksiniz. Bu uygulama sayesinde akıllı olmayan telefonlar bile BiP üzerinden aranabilir hale gelecek.

Uygulamanın daha ilk haftasından bin aboneye ulaştığını da belirtelim.

:: Sadece veri ağı yoluyla telefon kullanmak size cazip geliyor mu?

SDN

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.