Essential firmasında ayrılık kararı!

Posted on by Murat Tat

Essential firmasının Andy Rubin tarafından tasarlanan Essential PH-1‘in kargo işlemlerine henüz başlayamamış olması bir yana dursun, şimdi de ortalık şirketin Başkan Vekili Brian Wallace’ın istifasıyla karışmış durumda.

Meizu Pro 7 Plus görüntülendi!

Meizu Pro 7 Plus hakkında bugün önemli sızıntılar gün yüzüne çıktı. Çıkan sızıntılar ile birlikte…

İstifa nedeni ne?

Öncelikle firmada yaşanan istifaların ilkinin bu olmadığını da hatırlatmamız gerekiyor. Zira Business Insider’ın raporlarına göre şirkette İletişim Departmanı Başkanı olarak görev yapan Andy Fouche de istifasını açıkladı.

17-07/17/essential-phone-fcc-sdn-shiftdelete2.jpg

30 Mayıs’ta tanıtılan Essential Phone’un bir ay sonra kargolanacağını müjdeleyen firmanın şimdiden söz verdiği tarihten iki hafta gecikmiş olmasının bu istifalarla ilgisi olup olmadığı ise merak ediliyor. Fakat iki ismin de neden istifa ettikleri ya da bir sonraki işlerinin ne olacağı açıklanmış değil.

Tabii bu durumu basitçe insanların başka firmalarda başka işleri kabul etmeleri gibi yorumlamak da mümkün. Geçtiğimiz günlerde açıklanan rakamlara göre Essential firmasının bankada 300 milyon dolar gibi bir bütçesi bulunuyor ve bu da şirketin pek de zor durumda olmadığını gözler önüner seriyor.

:: Essential firmasında sizce neler oluyor?

SDN