Facebook Canlı Yayınlarında Bağış Toplanacak!

Posted on by Murat Tat

Facebook üzerinden isteyen herkesin canlı yayın yapabilmesi mümkün olurken bu canlı yayın sırasında bağış toplanabilmesi adına özel bir imkan getirildi. Yapılan resmi açıklamalarda bağış toplama sisteminin sadece kar amacı gütmeyen kuruluşlara canlı video yayınında sunulacağı belirtilirken böylece topluma faydalı olmak ve insanların ihtiyaçlarını karşılamak adına oluşturulmuş kuruluşlar toplayacakları bağışlar için sosyal medyayı da etkin bir şekilde kullanabilecek.

Testler Sürüyor

Şu an için yapılan denemelerin ardından yeni özelliğin resmen kullanıma sunulacağı açıklandı. Özellikle gönderileri ve canlı yayınları beğenmek yerine para bağışı yapılması mümkün olacak. Başlangıç için 750 bin kuruluşun belirlendiği belirtirken bu kuruluşların hesapları üzerinden özelliğin kullanılabileceği belirtildi.

Başlangıç aşamasında herkesin bu imkândan yararlanması mümkün olmayacak. Özellikle canlı yayınlar üzerinden bağış alınabilmesi adına kuruluşlarının kar amacı gütmediğinin belirlenmesi ve aynı zamanda kuruluşların resmen onaylanması gerekiyor. Böylece hem yayın yapılacak hem de bağış yapılabilecek güvenli bir ortam oluşturulabilecek.

Örnekleri Var

İnternet üzerinden canlı yayın yapılmasına imkan sağlayan pek çok farklı internet sitesinde bağış sistemi yer alırken Facebook için geliştirilen yeni bu sistemi sayesinde Facebook’ta da artık böyle bir imkan kullanılabilecek.

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.