Facebook Ve Messenger Pilin Yüzde 20’sini Harcıyor!!

Posted on by Murat Tat

Telefonlarda kullanılan farklı uygulamalar yüksek tüketimler nedeniyle telefonların pil süresini daha da azaltırken özellikle Facebook gibi milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilen uygulamaların telefonların bataryalarına nasıl bir etki yaptığı merak ediliyordu. Konu ile ilgili gerçekleştirilen özel bir testte özellikle Facebook Messenger ve Facebook uygulamalarının telefonda kurulu olduğu zaman ki pil süresi ve bu uygulamalar kaldırıldıktan sonraki pil süresi detaylı bir şekilde analiz edildi.

Yüksek Tüketim Dikkat Çekti!

Yapılan testlerde ilk olarak uygulamaların yüklü olduğu bir telefon için hızlı hız testi yapılırken daha sonrasında bu uygulamalar kaldırılarak aynı testler tekrar edildi. Yaklaşık iki hafta süren bu testlerde telefonların uygulamaların yüklü olduğu zamanlarda yüksek tüketimler yaptığı açık bir şekilde görüldü. Üstelik iki uygulama da sistemden kaldırıldıktan sonra yapılan araştırmalarda telefonun yüzde 20 oranında daha iyi bir hale geldiği ve bataryasının yüzde 20 oranında daha uzun bir kullanım sağladığı belirtildi.

Yapılan bu test ile birlikte Facebook ve Facebook Messenger uygulamalarının telefon için yüksek bir tüketim yaptığı da gözler önüne serilirken bu durum kullanıcıların telefonlarda gerekmedikçe uygulamaları kullanmaması gerektiğini de açığa çıkardı. Uzun zamandan beri pek çok tartışmaya yol açan büyük batarya tüketimleri yapılan son test ile birlikte kesinlik kazanırken kullanıcılar bu uygulamaları kullanırken mutlaka batarya konusunda da detayları göz önünde bulundurması gerekiyor.

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.