Galaxy Note 7 geri mi dönüyor?

Posted on by Murat Tat

Bu yılın şüphesiz en çok beğenilen ancak belki de en talihsiz teknoloji ürünü olan Galaxy Note 7 bilindiği üzere üretimi durdurdu ve kendisini bekleyen sonra hazırlanıyor. Uzun bir zamana yayılacak süreç içerisinde toplatılan tüm modellerin imha edileceği tahmin ediliyordu ancak önemli gelişmeler var.

 

Galaxy Note 7 batarya ile ilgili bazı nedenlerden dolayı patlama ve yanma problemleri yaşamaya başlamıştı. Samsung ilk etapta bir değişim programı başlatsa da değiştirilen modellerde de aynı sorunlar ortaya çıkınca kaçınılmaz bir şekilde üretimden kaldırıldı.

 

Önemli İddialar

 

Aslında her Galaxy Note 7 modeli patlar diye bir şey söz konusu değil. Hatta üretilen 4-5 milyon civarında cihazdan birkaç yüz tanesinin patlama ve yanma olaylarına konu olduğu ifade ediliyor. Elbette tüketicinin güvenliği açısından kalan milyonlarca cihaz da feda edilmek zorunda.

 

Sektörden gelen iddialara göre Samsung, gelecek yıl yeniden Galaxy Note 7 satışına başlayabilir ancak refurbished yani tamir edilmiş olarak. Firmanın toplatılan ve sağlam olan Galaxy Note 7 modellerini elden geçireceği belirtiliyor. Bakımı yapılan ve patlama riski olmayan bataryaya sahip bu cihazlar yeniden satışa sunulacak.

 

Ayrıca Bkz.WhatsApp görüntülü görüşme özelliği herkese açılıyor

Burada önemli olan detay global bir satışın söz konusu olmaması. Samsung gelişmekte olan ülke pazarlarında daha düşük fiyat seviyesinden elden geçirilmiş Galaxy Note 7 modelleri satmayı planlıyor. Böylece bir miktar da olsa elde kalan stoklar eritilmiş olacak.

 

Bu noktada bazı soru işaretleri de yok değil. Artık kötü bir imaja sahip olan Galaxy Note 7 modelinin güvenilir olduğu konusunda tüketici nasıl ikna edilecek? Ayrıca Samsung’un imha etmek yerine kısa yoldan gelişmekte olan ülkelere enkaz bırakmaya çalıştığı eleştirileri ortaya çıkarsa neler olacak? Henüz net bir detay ortada yok ancak muhtemelen Samsung’dan resmi bir cevap gecikmeyecektir. 

 

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.