Galaxy Note 7 için iletişim kesiliyor!

Posted on by Murat Tat

Peş peşe gelen patlama olaylarından sonra Samsung ciddi bir karar almış ve Galaxy Note 7‘leri toplatmaya karar vermişti.

Galaxy Note 7 soruşturması sonuçlanıyor!

Samsung tarafından Galaxy Note 7 patlamalarıyla ilgili soruşturmanın tamamlamak üzere olduğu…

Halen bazı ülkelerde kullanılan Galaxy Note 7, tehlikeli durumundan bir şey kaybetmiş değil.  Telefonun pilinde ortaya çıkan kronik sorundan dolayı birçok kullanıcı hem maddi hem manevi olarak zarara uğramıştı.

Galaxy Note 7’nin iletişimi tamamen kesilecek

Haberin başında belirttiğimiz gibi oluşacak bütün tehlikelere rağmen halen Note 7’nin kullanıldığını belirtmiştik. Bu ülkelerden biri olan Avusturalya, Yeni Zelanda’nın aldığı karara örnek alarak Note 7’nin kullanıcılar üzerinde yol açacak hasarların tamamen önüne geçecek.

Note 7 olayı kullanıcıları nasıl etkiledi?

Galaxy Note 7 modelinin iki kez geri çekilmesi, şüphesiz oldukça önemli bir olay. Peki,…

Hatırlayacağınız üzere, Yeni Zelanda’da bulunan operatörler Note 7’nin GSM şebesini tamamen keserek telefonu adeta multimedya cihazına çevirmişti. Bu uygulamaya örnek alan Avusturalyalı operatörler, Yeni Zelandalı operatör şirketlerinin izlediği yolu izleyerek Note 7’lerin GSM sinyalini keseceklerini açıkladı.

Üstelik uygulama tüm dünyaya yayılabilir. Bu yüzden operatörler bir an önce kullanıcıların kendileri ile iletişime geçip, telefonlarını hızlı bir şekilde iade etmesini bekliyor. Aksi takdirde kullanıcıların GSM hizmetlerinin engellenebileceği açıklandı.

::Yaşanan patlama olaylarına rağmen halen Note 7 kullanıyor musunuz?

Kaydet

SDN

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.