Galaxy Note 7 soruşturması sonuçlanıyor

Posted on by Murat Tat

Samsung Galaxy Note 7 cihazların patlama haberleri uzunca bir süre gündemi meşgul etmişti. Güney Koreli şirketin bu olaylarla ilgili gerçekleştirdiği soruşturmanın sonuçlarını öğrenmeye az kaldığı söyleniyor.

Note 7 olayı kullanıcıları nasıl etkiledi?

Galaxy Note 7 modelinin iki kez geri çekilmesi, şüphesiz oldukça önemli bir olay. Peki,…

Samsung yöneticileri Note 7 için diz çöktü!

Samsung, Çin’de gerçekleştirdiği etkinlikte bayilerle buluştu. Etkinlikte, Samsung yöneticileri…

Galaxy Note 7 akıllı telefonlar neden patladı?

Galaxy Note 7 akıllı telefonların patlama haberleri özellikle Eylül ve Ekim aylarında tavan yapmıştı. Şirket ilk çağrısında cihazların bataryalarını veya direk kendilerini değiştirerek sorunu çözme yoluna gitmişti ancak değiştirilen cihazlarda da sorunlar yaşanması şirketin Galaxy Note 7’leri tamamen piyasadan çekme kararı almasına neden olmuştu. Öte yandan bu cihazların neden patladığı tam olarak çözülememiş ve Samsung soruşturmayı genişletmiş ve sonuçları herkesle paylaşacağını duyurmuştu.

16-11/30/smsn7er02.png

Galaxy Note 7 için açıklama Aralık’ta

Son olarak endüstri kaynaklarının, Samsung’un soruşturma sonuçlarını Aralık ayı içerisinde duyuracağını ifade ettiği söyleniyor. ABD ve Güney Kore merkezli çeşitli ürün güvenliği ajanslarıyla birlikte çalışan şirket, yangınların sebebini ortaya çıkarmakta oldukça kararlı bir tutum sergiledi.

Başta patlamalardan özellikle bataryaların sorumlu olduğuna inanılırken şirketin tedarikçilerini değiştirdiğinde de sorunlar yaşaması kafalarda soru işareti yarattı. Bu anlamda Galaxy Note 7 olaylarında çeşitli faktörlerin rol oynadığı düşünülmeye başlandı.

Bakalım Samsung Galaxy Note 7’lerin patlamasının arkasındaki sebep tam olarak ne çıkacak?

:: Samsung Galaxy Note 7 patlama olaylarının arkasındaki sebep sizce ne çıkacak?

SDN

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.