Galaxy S8 ön kamerasıyla fark yaratacak!

Posted on by Murat Tat

Samsung’un merakla beklenen amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S8’de yer alacak ön kameranın önemli bir özellik kazanacağı ileri sürülmüş durumda. Peki, ön kameraya gelecek bu özellik ne?

Galaxy S8 özellikleri hakkında yeni bilgiler!

Samsung’un 2017 Mart ayında tanıtması beklenen yeni amiral gemisi Galaxy S8 özellikleri…

Samsung Galaxy S8 ön kamerasında otomatik odaklanma

Güney Koreli üretici Samsung, uzun zamandır ön kamera anlamında pek fazla gelişim sunmamış durumda. Şirketin amiral gemilerinde yer alan ön kameralar genel olarak 5 MP çözünürlük ile sınırlı kaldı. Öte yandan megapiksel (MP) artışı ile ilgili bir bilgi ortada olmasa da ön kamerada otomatik odaklanma yeteneğinin yer alacağı söyleniyor.

Akıllı telefon dünyasında nadiren gözüken bu özellik ile selfie’lerin çok daha net olması sağlanacak. Zaten ön kameraların selfie dışında pek de kullanılmadığın da bir gerçek. MP artışının gerçekleştirilmesi ihtimalinin ise yüksek gözüktüğü söyleniyor ki bu artık kesinlikle gerekiyor.

Galaxy Note 7’nin yokluğunda oldukça zorlanan ve Galaxy S8 ile açığı kapatmak isteyen Samsung, sonraki amiral gemisinde sunabileceği ne varsa kullanıcılarına sunmak istiyor diyebiliriz. Samsung Galaxy S8 şirketin marka imajını geri kazanması için çok önemli bir cihaz olacak.

:: Samsnung Galaxy S8’de sunulacak kamera özellikleri konusunda beklentileriniz neler?

SDN

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.