Galaxy S8 özellikleri hakkında yeni bilgiler!

Posted on by Murat Tat

Samsung‘un satışı durdurulan ve geri çekilen Galaxy Note 7 hamlesinden sonra, önemi hayati bir seviyeye gelen Galaxy S8’in özellileri nasıl olacağıyla ilgili henüz tam olarak netleşen bir detay yok. İşlemcisi bile tam olarak net değil diyebiliriz.

Snapdragon 830 ve 835 işlemcilerinin 2017 yılının 2. çeyreğine kalmasından sonra, işlemci tarafında da firmanın kararı merak ediliyor.

Galaxy S8’in hangi donanım özelliklerine sahip olacağıyla ilgili belirsizlikler devam ederken, yeni bilgiler heyecan uyandırdı.

Galaxy S8, 6 GB RAM ve 256 GB dahili depolama seçeneği sunacak

Sızıntılara göre Galaxy S8’in 6 GB RAM ve 256 GB dahili depolama seçeneği sunacağı ortaya çıktı. Galaxy Note 7 ile beraber minimum 64 GB’a geçen Samsung, Galaxy S8 için 64, 128 ve 256 GB hafıza seçeneklerini piyasaya sürebilir, sürmeli de.

Galaxy Note 7‘de beklenen 6 GB RAM, Galaxy S8 için artık zorunlu hale geldi diyebiliriz. Galaxy S7 modelleri için bile anca yeterli gelen 4 GB RAM, bundan sonraki amiral gemi için kesinlikle gündemde olmayacaktır.

6 GB RAM lüks değil, zaruri

Pek çok Çinli üreticinin 6 GB RAM kullandığını gördüğümüzde, 6 GB RAM‘in çok da etkileyici olmadığını, zaruri olduğunu düşünüyorum.

Galaxy S8‘de bulunacak çift kamera, iris tarayıcı, gelişmiş sensörler ve sanal home butonu gibi özellikler ile beraber, yeni sanal asistanla gelecek olan TouchWiz arabirimini düşündüğümüzde, zaten Galaxy S8’in minimum 6 GB RAM ile gelmesi gerektiği ortada.

Bakalım Samsung, Galaxy S8 modelinde nasıl bir teknik tablo ortaya koyacak. Şu an depolama ve RAM konusunda, eğer denildiği gibi çıkacaksa, benzer rakiplerinin olduğunu söylemek gerekiyor. Diğer özellikleriyle, Galaxy S8’in rakiplerinden farklılaşması gerekiyor. 

:: Galaxy S8’den beklentileriniz neler? Özelikler ne olmalı?

SDN

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.