Galaxy S8’in yapay zeka asistanı ödeme de yapabilecek

Posted on by Murat Tat

Samsung 2017’de, Galaxy S8’i ödeme yapabilecek kendi yapay zeka (AI) asistanı ile piyasaya sürecek. Ayrıca, yeni ticari marka başvuruları sesle kontrol edilen asistanın Bixby ve Kestra adında erkek ve kadın versiyonlarına işaret ediyor.
 
Birkaç hafta önce, Samsung’un AI yapımcısı ve Siri’nin geliştiricisi Viv Labs şirketini satın aldığı haberi sonrasında, Galaxy S8’in muhtemelen Bixby olarak adlandırılan kendi yapay zeka yazılımıyla gelebileceği ortaya çıktı. Şimdi ise Samsung’un ödemeleri sesli komutlarla işleme teknolojisi üzerinde çalıştığını öğrendik. Bu teknoloji “Bixby Pay” adı altında geliştiriliyor.
 

Ayrıca Bkz.Xiaomi Mi 6, Mart ayında Qualcomm Snapdragon 835 ile gelecek

Dahası da var. GalaxyClub web sitesi yapay zeka ile ilgili yeni ticari marka başvurularını ortaya çıkardı. Samsung hem Güney Kore hem de Avrupa Birliği’nde Kestra markası için başvuruda bulunmasının yanı sıra, Bixby: Bix-bee, Bix:)bee, Bix:)by ve Bix-by adlarının çeşitli varyasyonları için de dosya açmış durumda. Bütün ticari markalar, ‘ses tanıma yoluyla cep telefonunun eller serbest kullanımını sağlayan bilgisayar yazılımı’ ve ‘sesli komutların işlenmesi için kullanılan bilgisayar yazılımı’ gibi tanımlara sahip.
 
Henüz doğrulanmasa da Bixby ve Kestra, Samsung’un yapay zeka asistanının erkek ve kadın varyantları olacak gibi görünüyor. Bixby ve Kestra isimlerinin doğrudan ya da dolaylı olarak Star Trek‘le ilişkilendirildiğini de ekleyelim.
 
 
 

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.