Galeri: iPhone 7 Plus vs iPhone 8 Plus kamera karşılaştırma örnekleri

Posted on by Murat Tat

 
Takriben 1 ay önce tanıtılan iPhone 8 Plus, A11 Bionic çipi ve yeni kamera özellikleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran cihazın kamerasını bir önceki model olan iPhone 7 Plus’ın kamerasından ayıran bir takım nüanslar bulunuyor.
 
İki cihazın da kamera performansının epeyce iyi olduğunu söyleyebiliriz ama iPhone 8 Plus’ın kamerası bir tık daha iyi performans gösteriyor. Kameraların teknik detaylarına bakacak olursak, her iki cihazda da ƒ/1.8 diyafram açıklığına sahip 12 MP’lik OIS destekli esas kameraya ve ƒ/2.8 diyafram açıklığında 12MP’lik telefoto ikinci kameraya yer veriliyor. Ama iPhone 8’in kamera performansı birtakım yazılımsal iyileştirmelerle birlikte iPhone 7 Plus’tan ayrılıyor. Kamera arayüzüne eklenen Portrait Lighting özelliği ile ayrı ışık efektlerini simüle ederek adeta DSLR seviyesinde derinlik efekti uygulanabiliyor. Kontür yakma, doğal aydınlatma, stüdyo ışıklandırması, sahne aydınlatması ve mono sahne aydınlatması seçenekleri arasından seçim yaparak da porte modunun derinliğini arttırabilmek mümkün.
 

Sonuç 

Yukarıda da belirttiğimiz üzere iki cihazın kamera performansı aralarında fazla bir ayrım yok. iPhone 8 Plus’ın renkleri azıcık daha canlı gösterdiği aşikar. iPhone 8 Plus’taki birtakım yazılımsal iyileştirmeler cihazı bir tık daha ileriye taşıyor. Eğer bir iPhone 7 Plus’ınız varsa, iPhone 8 Plus’a devretmek için telaş etmeyin. Bir sonraki iPhone modeli daha iyi bir tercih olabilir. 
 
 
Keza Bkz.Razer, 1 Kasım’da oyuncular için bir zeki telefon tanıtacak! 
Dilerseniz aşağıdaki galerimizden iPhone 8 Plus ve iPhone 7 Plus ile çekilmiş kamera mukayese örneklerini inceleyebilirsiniz.
 
 

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.