Google Pixel Kamera Açılınca Kilitleniyor!

Posted on by Murat Tat

27 Ekim tarihli Google forumlarında Mike Fox adlı bir kişi tarafından yapılan paylaşım kısa süre içerisinde binlerce kullanıcı tarafından desteklendi. Yaşanan bu durum Pixel’in kamera uygulamasında ciddi bir sorun olduğunu gözler önüne serdi.

Kamerada Dikey Çizgiler Çıkıyor

Kamera uygulaması açıldığında cihaz kilitlendiği gibi ekranda mor ve pembe dikey çizgilerin çıktığı belirtiliyor. Üstelik forumda paylaşım yapan kullanıcı bir ekran görüntüsüyle de bu iddiasını desteklemiş durumda. Paylaşılan ekran görüntüsü ise şöyle;

Kullanıcı tarafından yazı yayınlandığından sonra aynı sorunu yaşadıklarını bildiren diğer kullanıcılar konuyu kısa süre içerisinde popüler bir hale getirdi. Üstelik forumda bu sorunun giderilmesi adına pek çok çözüm sunulsa da herhangi bir şekilde cihazlardaki problem giderilemedi. Google temsilcileri tarafından verilen destek çözüm sunmadığı gibi kısa süre içerisinde cihazların büyük bir bölümünde sorun yaşandığı da görüldü.  

Google tarafından konuyla ilgili çözümün kısa süre içerisinde sunulması bekleniyor. Böylece cihazlarda milyonlarca kullanıcıyı etkileyen sorun giderileceği gibi cihazlarda kameranın sorunsuz bir şekilde kullanılması da bu sayede mümkün olacak. Bu açıdan Pixel kullanıcı şu anda Google cephesinden gelecek açıklamayı beklemeye başlamış durumda. 

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.