Google Pixel kameralarında yeni sorun

Posted on by Murat Tat

Google Pixel akıllı telefon sahipleri bir kez daha cihazlarının kamerasından şikayet etmeye başladı. Peki, Google Pixel kamerasındaki sorun ne?

Google Pixel inceleme

Google Pixel inceleme için test merkezimizde! Google’ın yeni akıllı telefonu Pixel ve Android 7.1…

Google Pixel kamerasında bozulmalar

Google Pixel kullanıcılarından gelen ilk şikayetler, kamera ile çekilen fotoğrafların bazılarında hale veya ışıma efektlerinin oluştuğu yönündeydi. Konu hakkında bilgisi olduğunu ifade eden Google bir düzeltme sunacaklarını belirterek yüreklere su serpmişti.

Öte yandan, Pixel akıllı telefon kameralarında yeni bir sorun baş göstermiş durumda. Son sorunun ise çok daha ciddi olduğu ifade ediliyor. Bazı cihaz sahiplerinde ortaya çıkan sorun ilk olarak 27 Ekim tarihinde Google’ın ürün forumlarında dillendirilmiş durumda ve kameranın kullanılırken tuhaf pembe/mor dikey bozulmalarla donma sorunu yaşattığı belirtiliyor. Sorunun ise her zaman olmasa da sıklıkla yaşandığı vurgulanıyor.

16-12/01/gpixelcmp02.jpg

Ön belleği veya verileri temizlemenin ya da fabrika ayarlarına dönmenin de kullanıcıları sorundan kurtarmadığı, sorun yaşandığında kullanıcıların soft reset atmak zorunda bile kaldığı belirtilmekte.

Kamera sorununun sadece varsayılan kamera uygulamasında değil, diğer kameradan faydalanan üçüncü taraf uygulamalarında da yaşanması ise işin boyutunu biraz büyütüyor.

Google konuyla henüz herhangi bir açıklamada bulunmamış durumda ve bu can sıkıcı sorunun ne zaman düzeltileceği kullanıcılar arasında büyük merak konusu.

:: Google Pixel akıllı telefonunuzda böyle bir problemle karşılaştınız mı?

SDN

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.