Google Store artık yalnızca Google ürünlerine ait

Posted on by Murat Tat

Google ekipman pazarına çok daha fazla yük düzenlemek istediğini bu yıl açık bir şekilde gösterdi. HTC’nin Ar-Ge bölümünü bünyesine katmasının arkasından Pixel 2 etkinliğinde de kendi aksesuar ekosistemini oluşturdu. Hemen de mağazada kayda değer bir değişiklik var.

 

Google donanımı

 

Google’ın maddi ürünlerini pazarladığı Google Store sanal mağazası bundan böyle yalnızca Pixel ürünleri ve aksesuarlarını satacak. Daha önceki yıllardan hatırladığımız öbür markaların Google ekosistemi için ürettiği cihazlar mağazadan kaldırılıyor.

 

Uzun süredir Google mağazalarında müşteri bekleyen Android Wear saatleri yeni strateji gereği raflardan kaldırıldı. Hatta Android Wear kategorisi de kaldırıldı zira Google’ın zaten kendisine ait bir akıllı saati bulunmuyor.

 

Hem Bkz.Google Pixel 2 telefonlar için 3 sene güncelleme garantisi

Android Wear sekmesinde son olarak LG’nin Watch Sport ve Watch Style adındaki saatleri yer alıyordu. Zaten Google bir süredir Amazon gibi platformlarda Android Wear saatlerine özel vitrinler oluşturulması için ortaklıklar yapıyordu. Bu bakımdan akıllı saat için artık diğer platformlara görmek gerekecek.

 

Google bundan başka Chromebook ürünlerini de kaldırdı. Üretici ortakları göre geliştirilen Chromebook ürünleri tekrar diğer perakende mağazalarında bulunabilecek. Google mağazasında yalnızca Pixelbook satılacak. 

 

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.