HTC 10 Evo Suya Dayanıklı Mı?

Posted on by Murat Tat

HTC her ne kadar gündemde mobil sektörden çıkacağı yönündeki haberler ile yer alsa da yapılan açıklamalar ile herhangi bir plan değişikliği olmadığı ve HTC’nin piyasada yer almaya devam edeceği duyuruldu. Üstelik HTC EVO adı verilen yeni bir model ile piyasaya giriş yapan marka oldukça ilgi çekmeyi de başardı.

Suya Dayanıklı Model Geldi

HTC ile ilgili yapılan tanıtımlarda en çok dikkat çeken özelliklerden bir tanesi de telefonun suya karşı dayanıklı olması oldu. Yapılan açıklamalarda özel sertifikalara sahip olduğu belirtilen telefon modelinin su altında 30 dakika boyunca çalışabildiği ifade edildi. Bu açıdan suyun temas etmesi değil su altında dahi telefonun sorunsuz bir şekilde kullanılabilir durumda olması kişilerin suya karşı herhangi bir handikap yaşamasını önlüyor.

Evo ile birlikte kulaklık girişinin kaldırılması dikkat çeken diğer bir modelin HTC 10 Evo olmasını sağladı. Kulaklık girişinin kaldırılmasıyla birlikte özel aparatlarıyla kullanılacak olan telefon bu bakımdan farklı özellikleri ile HTC’nin de sınıf atladığını gösteriyor. Üstelik telefonda Android 7.0 Nougat işletim sisteminin kullanılması da dikkat çeken diğer bir detay.

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.