HTC telefonlardaki klavye reklam göstermeye başladı

Posted on by Murat Tat

Reklamlar bugünlerde hemen hemen her yerde karşımıza çıkabiliyor ancak telefonumuzun klavyesiyle yazı yazarken görünmesi pek alışıldık bir durum değil. HTC modellerinin çoğunda varsayılan olarak yer alan TouchPal Klavye son birkaç gündür, kullanıcılar yazı yazmaya başladığında klavyenin üst kısmında reklam göstermeye başladı.
 
HTC tarafından mümkün olan en kısa süre içinde düzeltilmesi beklenen sorun şirketin HTC 10 da dahil olmak üzere çok sayıda telefon modelinde ortaya çıkmış durumda. Kısa süre önce piyasaya sürülen HTC U11 amiral gemisinde henüz reklam görülmese de sosyal medyada giderek artan şikayetlere bakılırsa çok yakında bu cihazda da aynı sorun görülebilir.
 

En son güncellemeyi kaldırın

HTC telefonların klavyesinde görünen reklamların nasıl durdurulabileceği konusunda resmi bir açıklama gelmezken, bu durumun TouchPal’in klavye uygulaması için yayınladığı bir güncelleme nedeniyle olma ihtimali var.
 
HTC cihazların varsayılan sistem uygulaması olarak bu klavyeyle birlikte sunulması -telefon üreticisinin yazılım ortaklarının gönderdiği güncellemelere müdahale edememe ihtimali pek olmasa da- markaya ait akıllı telefonlarda reklam görüntülenmesine neden oldu.
 

Ayrıca Bkz.Apple’dan iPhone 8 üretimini hızlandıracak hamle

Klavyelerinde reklam gören öfkeli kullanıcıların temasa geçtiği HTC, herkesin reklam yayınlamayan önceki sürüme geri dönmek için TouchPal uygulamasına ait en son güncellemeyi kaldırabileceğini söyledi. Bu elbette geçici bir çözüm ve uygulama tekrar güncellenince reklamlar aynı şekilde geri dönecektir. Ancak HTC’nin TouchPal’e ulaşıp sorunu gidermesini bekleyene kadar sinir bozucu reklamları ortadan kaldıracağı da bir gerçek.

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.