Huawei Mate 9 İncelemede!

Posted on by Murat Tat

Huawei en çok güvendiği telefon modellerinden birisi olan Huawei Mate 9 özel tanıtım etkinliği düzenledi. Tanıtım ile birlikte piyasaya sunulan cihaz yüksek özellikleriyle dikkat çekerken özellikle tasarımıyla da farklı bir cihaz hazırlandığını gösterdi.

S7 Edge’ye Benziyor

Telefon için gündemde yer alan eleştirilerin büyük bir bölümü telefonun Samsung Galaxy S7 Edge ile çok benzerlik göstermesi oldu. İki cihaz yan yana getirildiğinde ayırt edilmesi oldukça zor. Huawei Mate 9  için yapılan değerlendirmelerde böyle bir kopyalamanın gereksiz olduğu belirtilirken tasarım önemli özelliklere sahip durumda ve oldukça dikkat çekiyor.

İnce çerçeve ve daha iyi ekran çözünürlüğü telefonun en önemli ve başarılı özelliklerinden bir tanesi. Telefonun çift arka kamerasıyla gelmesi ve aynı zamanda özel donanımlar ile güçlendirilmesi de kamera çekimlerinin daha başarılı olmasını sağlamış. Kirin 960 işlemci ile desteklenen telefon performans anlamında herhangi bir kayıp yaşatmazken üstün performans ve uzun süreli kullanımlar için oldukça ideal.

775 dolara satılacak olan telefonun Türkiye’deki etiket fiyatının 3000 TL civarında olması bekleniyor. Telefonun tüm bu özelliklere rağmen oldukça uygun durumda olması da satış konusunda yüksek satış rakamlarına ulaşabileceğini gösteriyor.

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.