Huawei P10 tasarımı nasıl olacak?

Posted on by Murat Tat

Dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi olan Huawei, yeni amiral gemisi Huawei P10 için çalışmalara devam ediyor.

Huawei P10 özellikleri ortaya çıktı

Huawei P10 akıllı telefona ait teknik özellikler gerçekleştirilen benchmark testleri sonucunda…

P9 modelinde Leica ile yaptığı işbirliği sonucunda kamera konusunda başarılı bir işe imza atan Huawei’nin, yeni amiral gemisi hakkında ilk detayları geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık.

Huawei P10, kavisli bir tasarıma sahip!

Huawei P10’a ait olduğu iddia edilen bir basın görselinin sızdırılması, cihazın tasarımını gözler önüne serdi. P9 modeli ile karşılaştırıldığında kavisli bir tasarıma geçiş yapan Huawei, bu sayede yeni amiral gemisinin estetik bir görünüme kavuşmasını sağlamış.

16-11/26/gsmarena_002-1.png

Kavisli bir ekrana ev sahipliği yapan Huawei P10‘da, parmak izi okuyucunun yer aldığı fiziksel buton cihazın arka tarafında konumlandırılıyor.

Huawei P10 özellikleri nasıl olacak?

Son bilgilere göre 2.3 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli Kirin 960 işlemciden ve ARM Mali-G71 grafik biriminden güç alan Huawei P10’da 5.5 inç büyüklüğünde 1440 x 2560 çözünürlükte bir ekran yer alıyor. 

6 GB RAM‘e ve 256 GB dahili depolama kapasitesine sahip olan cihazın, arka tarafında çift kamera kullanılmaya devam ediliyor.

:: Huawei P10’un tasarımı sizi heyecanlandırıyor mu?

SDN

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.