Huawei P9 Ne Kadar Sattı?

Posted on by Murat Tat

Huawei piyasaya sunduğu telefonlar ile yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başarırken bu konuda en çok etkili olan modellerden bir tanesi Huawei P9 oldu. Firma tarafından yeni telefon modelleri piyasaya sunulduğu ilk günden itibaren yüksek kullanıcı sayısına erişim sağlanması markanın şimdiden 9 milyon barajını geçmesini sağlarken önümüzdeki dönemlerde sayının daha da yükselmesi .

2017’de Satışları Daha Da Artabilir

Özellikle 2017 yılı itibariyle marka tarafından piyasaya sunulacak yeni telefon modellerinin kullanıcıların daha çok ilgisini çekebilir durumda. Yapılan paylaşımlarda özellikle Apple ve Samsung ile yarış halinde olan Huawei P9 yüksek satış rakamlarına tek bir cihaz ile ulaşması gelecekte rekabetin daha da zorlu geçeceğini gösteriyor.

Hala Rakiplerinin Gerisinde

Geçtiğimiz ay içerisinde sadece bir hafta sonunda 13 milyon iPhone serisi satılırken Samsung 26 milyon satış rakamına ulaşmayı başarmıştı. Bu bakımdan Huawei P9 bu markalar ile iyi bir şekilde rekabet edebilmesi adına satış rakamlarını çok daha arttırması gerekiyor. Huawei P9 ile yakalanan Bu başarının özellikle geçtiğimiz günlerde piyasaya sunulan Huawei Mate 9 ile geçirmesi bekleniyor. Yeni telefon için yüksek donanımların tercih edilmesi kişilerin ihtiyaçlarını en uygun olan telefonu seçmesini sağlıyor. Bu bakımdan önümüzdeki dönemlerde Huawei kendi rekorlarını da kırabilecek durumda.  

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.