Huawei’den üç pazar için üç laboratuvar

Posted on by Murat Tat

Huawei, geniş bant araştırmaları için üç büyük pazarda, üç farklı laboratuvar kuruyor. Araştırmaları hızlandırmak adına AR-GE üzerinde yapılan yatırım da artıyor.

Huawei Mate 9 Lite duyuruldu!

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, yeni Mate 9 Lite model akıllı telefonunu sessiz sedasız…

Huawei Başkan Yardımcısı ve Dönüşümlü CEO’su Ken Hu açılış konuşmasında; operatörlere, uygulama merkezli ağlar oluşturma ve açık ekosistemler kurulması için yardım istedi.

Huaweri AR-GE çalışmalarını hızlandırıyor

Hu, bu çalışmaları desteklemek amacıyla operatör, teknoloji sağlayıcılar ve dikey endüstri ortaklarının bir araya gelecekleri yeni araştırma platformları olacak X laboratuvarlarının kurulduğunu da duyurdu.

İnsanlar ve nesneler için milyonlarca yeni uygulama arasında bağlantı kurabilmek için geleceğin şebekelerinin gelişmiş bağlantı, geliştirilmiş ağ performansı ve yeni hizmetler için yeni teknolojiye ihtiyacı vardır.

Video hizmetlerine daha iyi bir desteğin ötesinde nesneler arasında bağlantı için geniş alan IoT teknolojisi ve araçlararası bağlantı için hücresel V2X teknolojisini şebekelerin devreye geçmesi gerekiyor. İşte X laboratuvarları tam bu noktada devreye giriyor.

Videonun dışında, ikinci büyük fırsatın ise ev pazarında olduğuna dikkat çeken Hu, “Günümüzde dünyada yaklaşık 2 milyar civarında hane bulunmaktadır. Bunlardan 1.3 milyarının geniş bant bağlantısı, 300 milyonunun ise 10Mbps’den daha düşük hızda bağlantısı vardır. Bu 1.6 milyar hane, kablosuz geniş bant için ideal bir pazardır.” diyerek araştımaların yönü hakkında da ipuçları verdi.

SDN

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.