iOS 10.1.1 sonrası batarya sorunları!

Posted on by Murat Tat

Apple tarafından Ekim ayı sonunda sunulan iOS 10.1.1 sürümü sonrasında bazı iPhone kullanıcılarının batarya süresi ile ilgili sorunlar yaşadığı ortaya çıktı. Peki, bu sorundan hangi iPhone’lar etkileniyor?

iOS 10.1.1 çıktı!

Apple, geçtiğimiz hafta yayınladığı iOS 10.1 sürümünün üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen,…

iOS 10.1.1 bataryaları tüketti!

iOS 10.1’in çıkışından çok kısa bir süre sonra gelen iOS 10.1.1 güncellemesi, kararlılık geliştirmeleri ve hata düzeltmeleri sunmak üzere yayınlansa da gördüğümüz kadarıyla bu herkes için geçerli olmadı.

Birçok iPhone kullanıcısı güncelleme sonrasında bataryalarının düzgün olarak çalışmadığını ve batarya sürelerinin hızla düştüğünü belirtiyor. Ek olarak batarya göstergesinin yüzdesi de doğru değerler göstermediği söyleniyor.

Örnek olarak, yüzde 80 dolu olan ve gece boyunca kullanılmayan bir iPhone’un bataryasının sabah bir boş olduğu gözlemlenmiş. Cihazların şarja takıldıktan sadece birkaç saniye sonra yüzde 30 oranında dolu gözükmesi de ayrı bir sorun. Bununla da bitmiyor, iPhone yüzde 100 dolu gözükürken, şarjdan çıktıktan ve cihazın kilidi açıldıktan sonra yüzde 50 dolu olarak karşınıza çıkabiliyor.

Bu olayın, Apple’ın az sayıda iPhone 6S’teki batarya sorununa karşı değişim sağlayacağını açıklamasından sonra gerçekleşmesi de dikkat çekiyor. Batarya sorunların farklı şekillerde görülmesi ise bir başka sorun.

Bakalım Apple bu sorunla ilgili resmi açıklamayı ne zaman gerçekleştirecek ve bir çözümle birlikte gelecek mi?

:: iOS 10.1.1 sonrası siz de batarya süresiyle ilgili problemler yaşadınız mı?

SDN

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.