iOS 10 kullanım oranıyla zirvede!

Posted on by Murat Tat

iOS 10 kullanım oranı ile gündem konusu oldu. Bildiğiniz üzere Apple, WWDC 2017 etkinliği çerçevesi altında iOS 11‘i gün yüzüne çıkartmıştı.

Passo Mobil ile maçlara kartsız gidilebilecek!

Passo Mobil uygulamasıyla yeni bir devir başlıyor! Bugün resmi olarak tanıtılan Passo Mobil…

iOS 10 kullanıcı sayısıyla diğer iOS sürümlerini solladı!

Şu anlık beta sürecinde olan iOS 11, Eylül’de tam olarak tüm iOS kullanıcılarına sunulacak. Bugün yayımlanan rapor ile birlikte iOS kullanıcılarının en çok hangi iOS sürümünü kullandığı ortaya çıktı.

Yayınlanan rapora bakacak olursak, pastada en büyük payı yüzde 87‘lik oranıyla iOS 10 kaplarken, iOS 9 sürümünün ise pastada yüzde 10’luk bir payının olduğunu görmekteyiz. Son yüzde 3’lük payın ise önceki iOS sürümlerinin kapladığının verileri resmi olarak kullanıcılar ile paylaşıldı.

Bu rakamların iOS 11 için oldukça iyi olduğunu söylemekte fayda var. Çünkü şöyle bir analiz ettiğimiz de yüzde 87’lik kesimin, en son iOS sürümünü kullandığını ve işletim sistemlerini güncel tuttuklarını görmekteyiz.

Bu da şu anlama gelmekte ki, iOS 11 sürümü tam olarak piyasaya sunulduğu zaman yüzde 87’lik kesimim iOS 11’e doğru yöneleceği tahmin ediliyor. Bakalım, yapılan bu tahminler nasıl cevap bulacak? Büyük merak konusu!

:: iOS 10 kullanım oranı hakkında ne düşüyorsunuz?

SDN