iOS 11.0.3 yayınlandı: Sahte ekranların tepkisizlik sorunu giderildi

Posted on by Murat Tat

Apple, 19 Eylül tarihinde yayınladığı iOS 11’in üçüncü minor güncellemesi olan iOS 11.0.3’ü yayınladı. Yaklaşık 280 MB büyüklüğe sahip güncellemede, farklı alanlara yönlendirilmiş kusur düzeltmelerine yer verilirken yeni bir özellik bulunmuyor.
 
iOS 11.0.3 iki önemli hatayı ve bunlara ek olarak farklı alanlara yönlendirilmiş minik hataları düzeltiyor. Düzeltilen iki kayda değer hata şöyle:
 
  • Bir Takım iPhone 7 ve 7 Plus aygıtlarında ses ve dokunma ile ilgili geri bildirimin çalışmadığı bir sorunu düzeltir
  • Serviste eşsiz Apple parçalarının takılmadığı bazı iPhone 6s ekranlarında, ekrana dokunulduğunda aygıtın tepki vermediği bir sorunu çözer
 
Apple bu güncelleştirme ile birlikte acayip bir soruna çözüm getirmiş. iPhone 6S için servis dışarıda takılan ve orijinal olmayan ekranlarının tepki vermeme sorunu gideriliyor. Sıkıntı için Lightning kablosu seçen Apple’ın orijinal olmayan ekrana güncelleme ile yardım vermesi doğrusu şaşırtıcı.
 
 
Ayrıca Bkz.Dikkat! iOS işletim sisteminde şifreniz zahmetsizce çalınabilir
Konu ile ilgili olarak orjinal olmayan ekranların bezginlik yaşatabileceğine dair bir anekdot düşülmüş. Anekdot şöyle:
 
Orijinal olmayan ekranların takılması görsel kaliteyi bozabilir ve içten çalışmamasına neden olabilir. Apple sertifikalı ekran onarımları, orijinal Apple parçalarını kullanan, güvenilir ve uzman kişiler kadar gerçekleştirilir. Daha artı data için support.apple.com/tr-tr adresine bakın.
 

22 Gün İçerisinde Dört Güncelleme 

Güncellemeyi indirmek için Ayarlar>Genel>Yazılım Güncellemesi sıralamasını peşine düşüp takip edebilirsiniz. iOS 11 yükleyen pek fazla kullanıcı, cihazındaki yazılımsal sorunlardan dert yakınıyor. Forum kullanıcılarımızın yorumlarına göre iOS 11.0.3 ile alıştırma hızı bir nebze arttırılmış ancak 3D Touch’taki yavaşlık halen devam ediyor. Batarya kullanımı konusunda ise önceki sürüme tarafından bir tık daha tasarruflu çalışıyor. Apple, son 22 gün içerisinde dört adet iOS güncellemesi yayınladı.
 

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.