iOS Arızada Android’i Geçti!

Posted on by Murat Tat

Android ve iOS arasında yapılan karşılaştırmalarda cihazların arıza oranları ile ilgili önemli bir tespit yapıldı. Yayınlanan raporlara göre Apple tarafından piyasaya sunulan iOS işletim sistemine sahip cihazların arızalanma oranın Android işletim sistemindeki cihazlara göre çok daha yüksek olduğu belirtildi.

İncelemeler Tamamland

Mobil Cihaz Performansı Ve Sağlık Durumu kapsamında yeni bir araştırmanın yapıldığı belirtilirken bu araştırma ile birlikte iPhone ve iPad’lerin arıza oranının yüzde 62 olarak tespit edildiği açıklandı. Android cihazlar için yapılan araştırmalarda ise arıza oranı yüzde 47’de kaldı. Bu bakımdan iOS cihazlara göre yüzde 15 gibi bir fark bulunurken kullanıcıların Android işletim sistemine sahip cihazlarda daha az arıza ile karşılaştığı belirtildi.

Yapılan bu karşılaştırma Android’in farklı bir alanda daha iOS işletim sistemine karşı üstünlük kurduğunu gösterdi. Açıklamaların yapılmasının ardından pek çok kullanıcı da bu durumu desteklerken açıklamalarda cihazlara göre de arızaların detaylı bir şekilde incelendiği ifade edildi. Buna göre en çok arıza yaşanan cihazlar yüzde 13’lik oran ile iPhone 6. Bu bakımdan kullanıcılarının özellik iPhone 6 kullanması sırasında yüksek oranda arıza yaşaması mümkün.

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.