iPhone 4 1 Yıl Suda Kaldı!

Posted on by Murat Tat

iPhone 4 piyasaya sunulduğu yıllarda yüksek kullanıcı sayısına ulaşmayı başarırken pek çok talihsiz olay da yaşanmış ve telefonlar bu sebeple kullanım dışı kalmıştı. Özellikle geçtiğimiz günlerde yaşanan oldukça farklı bir olay tüm dünyada dikkat çekti.

1 Yıl Sonra Telefon Bulundu

iPhone 4 modellerinin ne kadar sağlam olduğu ortaya çıkaran bu olayda iPhone 4 bir yıl sonunda sudan çıkarıldı. 2015 yılında iPhone 4 model telefonunu suya düşüren bir kişinin sudan telefonunu bulamaması nedeniyle telefondan ümidini kestiği belirtilirken geçtiğimiz günlerde bölgede balık tutan bir kişi tarafından telefonun bulunması ve sahibine ulaştırılması oldukça ilginç bir durumun yaşanmasını sağladı.

2015 yılının ardından geçen bir yıllık süre içerisinde sürekli su altında kalan ve buna rağmen herhangi bir şekilde hasar almadan hala aynı şekilde kullanılabilen iPhone 4 çok sağlam olduğunu gösterdi. Aradan geçen bir yıl sonra telefon sahibine teslim edilirken telefonun son hali de paylaşıldı. Sürekli suyun altında kalması nedeniyle çeşitli tahribatların oluştuğu görülen telefonda buna rağmen herhangi bir şekilde kullanıma engelleyecek bir durum söz konusu değil. 

Sudan çıkarılan telefon ise şöyle;

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.