iPhone 6s modellerinin şarj bitmeden kapanma sorunu çözülüyor

Posted on by Murat Tat

iPhone 6s sahipleri bir süredir ilginç bir sorun yaşıyor. Probleme göre cihazın şarjı bitmemesine karşın telefon kapanıyor. Özellikle %30-35 seviyelerindeyken yaşandığı kullanıcılar tarafından rapor edilen problemle ilgili olarak Türkiye’deki ve global ölçekte servis noktalarına şikayet yağıyor. Probleme çözüm üretemeyen Apple Store’lar ise kullanıcılara yayınlanacak bir güncelleme ile sorunun çözüleceğini belirtiyordu.

 

Pil Değişimi Yapılacak 

Bir türlü yayınlanmayan bu güncelleme beklenirken Apple’dan bir değişim programı başlatıldı. Buna göre sınırlı sayıda cihazda yaşandığı belirtilen problem için Apple merkezleri ücretsiz olarak pil değişimi yapacak. Sadece bazı seri numarasına sahip cihazlarda olan probleme karşı değişim işlemi seri numarası üzerinden yürütülecekmiş.

 

Ayrıca Bkz.Digiturk, Süper Lig ve TFF 1. Lig yayın haklarını 5 yıllığına aldı 

Hangi Cihazlar Sorunlu

Apple’ın açıklamasına göre sorun, Eylül 2015 – Ekim 2015 arasında üretilen iPhone 6s cihazlarda mevcutmuş. Değişim programı ile ilgili olarak kullanıcıların Apple Store’lara ve yetkilendirilmiş teknik servis noktalarına başvurarak talebini iletmesi gerekiyor.

 

Kırık Ekran veya Darbeli Kasalara Değişim Yok

Sorunlu cihaz sahipleri, telefonlarını satın aldıkları tarihten itibaren 3 yıl boyunca değişim imkanından yararlanabiliyor olacak. Ekranında kırık veya çatlak bulunan, kasede darbe sonucu yamukluk bulunan cihazlar ise değişim programından faydalanamayacak.

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.