iPhone 7 Hamile Kadının Kolunu Yaktı!

Posted on by Murat Tat

Avustralya’da yaşayan bir vatandaş iPhone 7 telefonunu şarja taktı. iPhone 7 üzerinden film izlerken uyuya kalan hamile bayanın telefonunda yaşanan patlama nedeniyle ciddi bir yanığa maruz kaldığı belirtildi.

Olayı Sabah Fark Etti!

Patlama nedeniyle kolunda yanık olan kişi bu durum yaşanırken uykusundan uyanmadı. Sabah kalktığında kolunda bir acı hissettiğini söyleyen kullanıcı durumu daha sonra fark ettiğini ifade etti. Özellikle giymek için hazırlandığında  sağ kolundaki yanığı gören kişi hemen hastaneye giderken burada ilk yardım yapıldı.

Araştırmalar Başlatıldı

Yaşanan patlama sonrasında konu ile ilgili araştırma başlatılırken yanığa iPhone 7 ve şarj kablosunun neden olduğu belirtildi. Patlama olayı sonrasında telefonun neden böyle bir patlama yaşadığı ortaya çıkarılması için cihaz Apple Store’e teslim edilirken konu ile ilgili araştırma başlatılacağı belirtildi. Apple Store tarafından teslim alınan cihaz merkeze gönderilecek ve merkezde yapılacak araştırmalar sonucunda telefonun neden patladığı ortaya çıkarılacak. Konu ile ilgili yapılan değerlendirmelerde ise özellikle yatakta yorganın altında kalabilecek telefonun aşırı şekilde ısınabileceği ve bu nedenle patlamanın yaşanabileceği belirtiliyor. Aynı zamanda şarjda olan telefonun üzerinde farklı uygulamaların açık kalmış olması da telefondaki ısıya arttıracak etkenler arasında.

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.