iPhone 8 böyle mi olacak?

Posted on by Murat Tat

KGI Securities’in analisti Ming-Chi Kuo’ya göre, önümüzdeki yıl kullanıcıyla buluşacak olan iPhone 8, eğer kablosuz şarj özelliğini kullanmak istiyorsa metal kaplamadan cam kaplamaya geçiş yapmalı. Metal kasalı cihazlarda yapılan kablosuz şarj uygulamalarında telefonun hızı kısıtlanıyor.

iPhone 8’in tasarımı nasıl olacak?

Özellikle görünen o ki Apple’ın Baş Tasarım Yöneticisi olan Jony Ive, birkaç yıldır camdan oluşan bir iPhone tanıtmak istiyor. Ming-Chi Kuo yaptığı açıklamada, gelecekteki iPhone’un metal kasadan cam kasaya geçmesinde en önemli sebeplerinden birinin kablosuz şarj etme olduğuna inandıklarını belirtti. Ayrıca Üstün bir performans sağlamak için elektronik imalat servislerinin en uygun şekilde geliştirilmesi gerektiğini söyledi. Bununla birlikte kablosuz şarj için Pegatron firmasının özel ürün sağlayıcılığını yapacaklarını düşündüğünü de sözlerine ilave etti.

Kuo, daha önce 4.7 ve 5.5″ LCD ekranlı cihazlarının yanında büyüklüğü henüz netleşmeyen OLED ekranlı ve çift lensli bir başka modelin de piyasaya çıkacağını iddia etmişti. Ancak bu cihazın büyüklüğü konusunda herhangi bir bilgi vermedi. Kuo’nun geçmişte yaptığı açıklamalara bakacak olursak Apple’ın 5.8” büyüklüğünde bükülebilir camdan OLED ekranlı bir telefon yapması da olasılıklar içinde.

Apple bükülebilir iPhone için patent aldı

Apple aldığı yeni patent ile iPhone’un 10. yılı için yıllardır araştırma yaptığı ve iPhone 7’den…

iPhone 8, 5″ olabilir

Barclays analisti ise yakın zamanda Kuo’nun iddia ettiği cihazın yanında 5″ büyüklüğünde LCD ekranlı bükülebilir bir başka cihazın daha geleceğini; gelecekte satışa çıkacak olan bu iki cihazın da bükülebilir ve çerçevesiz bir tasarımla geleceği konusunda bir açıklama yapmıştı.

Cupertino merkezli şirket kablosuz şarj mesafesini de arttırarak mevcut olarak kullanılan kablosuz şarjlardan daha pratik çözümler sunacak bununla birlikte artan mesafe ile herhangi bir şarj kaynağına veya altlığa gerek olmayacaktır.

iPhone ‘un 10. Yılı için yapacağı tasarımda, çerçevesiz camdan OLED ekranlı ön kamerası ile Touch ID’yi entegre eden başlı başına yenilenen bir dizayn ile önümüzdeki senenin Eylül ayında karşımıza çıkması bekleniyor.    

:: iPhone 8’in tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.