iPhone 8 için rekor beklentisi!

Posted on by Murat Tat

Apple iPhone 8 akıllı telefonların gelecek yıl satış rekorları kırabileceği ileri sürülmüş durumda. 3 farklı model ile geleceği söylenen iPhone 8, iPhone 6’nın satış rekorunu kırabilecek mi?

Apple’ın birden çok iPhone 8 prototipi var!

Apple sonraki nesil amiral gemisi akıllı telefon iPhone 8 için farklı şeyler düşünüyor gibi…

iPhone 8 ile iPhone 6’nın satış rekoru aşılacak

iPhone’un 10. yaşının kutlanacağı 2017’de Apple yeni modeliyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaracakmış gibi gözüküyor. KGI Securities, gelecek yıl 3 farklı iPhone modeli göreceğimizi ve şirketin görülmemiş bir taleple karşılaşacağı ifade ediliyor. Bu modellerin ise büyük bir tasarım değişikliğiyle gelecek iPhone 8’in yanı sıra 4.7 inç iPhone 7 ve 5.5 inç iPhone 7 Plus’ın güncellenmiş halleri olarak karşımıza çıkacağı ifade edilmekte.

Gelecek yılın ikinci yarısında yeni iPhone’lar için beklenen satış rakamı ise 120-150 milyon arasında. Hatta iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile kırılan rekorun üstüne çıkılabileceği söyleniyor. 2014 yılının aynı döneminde iPhone 6 serisi modeller 110-120 milyonluk satış rakamı elde etmişti.

Özellikle yeni bir form faktörüyle geleceği belirtilen üst seviye OLED ekranlı iPhone modelinin, özellikle üst düzey müşterileri cezbedeceği ve yeni giriş seviyesi 4.7 inç iPhone modelinin ise kablosuz şarj ve cam kasa gibi detaylarıyla giriş seviyesi akıllı telefon pazarında yer edineceği düşünülüyor.

16-11/29/iphone8sr02.jpg

iPhone 8 ile beklenen kablosuz şarj özelliği

KGI Securities gelecek yıl sunulacak tüm iPhone modellerinde kablosuz şarj özelliğine yer verileceğini öngörüyor. Alışılagelmiş S serisi iPhone’lar gibi olacağı düşünülen iki modelin iPhone 7 ile benzer tasarıma sahip olacağı ancak alüminyum kasanın cam ile değiştirileceği de iddialar arasında.

Öte yandan iPhone 8’in neredeyse çerçevesiz olacak kavisli büyük OLED ekrana sahip olacağı ve radikal yeni bir tasarımla geleceği ileri sürülüyor.

:: 3 farklı modelle gelecek Apple iPhone 8 ailesinden beklentileriniz neler?

SDN

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.