iPhone 8 üretiminde büyük kriz!

Posted on by Murat Tat

Apple tarafından resmi olarak tanıtılması merakla beklenilen iPhone 8, iPhone 7S ve iPhone 7S Plus modellerinde çok ciddi bir gecikme bahsediliyor. Peki, Apple’ın iPhone tanıtım geleneğini bile bozabilecek bu gecikmenin kaynağı ne?

Kafa karıştıran iPhone 8 görselleri

iPhone 8 hakkında yeni bilgiler sızdırılmaya devam ediyor. Cihazın sızdırılan son görselleri…

Tüm iPhone modellerinin çıkışı tarihi gecikebilir!

Economic Daily News’in haberine göre, bu yıl tanıtılacak olan yeni iPhone modellerinin üretimine henüz başlanamadı. Yeni 4.7 inç ve 5.5 inç iPhone akıllı telefonlar için Ağustos ayı itibarıyla üretime geçileceği ve bunun planlamanın bir ay gerisinde olduğu ifade ediliyor. Ayrıca, 5.8 inç OLED ekranlı iPhone modelinin Kasım ayından önce satışa çıkamayacağı da bilgiler arasında yer alıyor.

Foxconn, OLED ekranlı iPhone modelinin nam-ı diğer iPhone 8’in üretimini üstlenirken, Pegatron ise 4.7 inç iPhone 7S modellerinin ve az sayıdaki iPhone 8’in üretimini gerçekleştirecek. Son olarak Wistron ise 5.5 inç iPhone 7S Plus modellerini üretecek. Öte yandan, Foxconn ve Pegatron’un henüz seri üretim seviyesine gelemediği ve LCD ekranlar için tedarik zincirinde sorun yaşadığı belirtiliyor. iPhone 8 tarafından ise devre kartları, 3D Touch bileşenleri ve OLED ekran tedariği konusunda sıkıntıların mevcut olduğu ileri sürülüyor. Tüm bunlara ek olarak, iOS yazılımı tarafında da çeşitli sıkıntılar olduğundan da bahsedildiğini not olarak düşelim.

Tüm bu yaşananlar Apple’ın yeni nesil iPhone modellerini tanıtmasını geciktirebilir. Bir diğer seçenek ise akıllı telefonların normal etkinlik döneminde duyurulup satışları için ileri bir tarihin açıklanması.

:: iPhone 8, iPhone 7S ve iPhone 7S Plus modellerinin gecikme ihtimali konusunda ne düşünüyorsunuz?

SDN