iPhone Satışları Düşüyor!

Posted on by Murat Tat

Apple yıllardan beri piyasaya sunduğu yeni iPhone modelleriyle yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başarırken sektörden gelen son rakamlar iPhone için satışların düştüğünü gösterdi. Öyle ki yapılan paylaşımlarda satışların düşüşe geçtiği ve özellikle yılın son 2 ayı itibariyle sektördeki beklentileri karşılayamayarak çok düşük satış rakamlara ulaşacağı öne sürüldü.

Kullanıcılar Artık iPhone’u Beğenmiyor Mu?

Yıllardan beri telefonlarda çok farklı değişiklik yapılmazken çeşitli makyaj çalışmalarıyla yeni versiyonların piyasaya sunulması kullanıcılar tarafından artık tepki ile karşılanıyor. Bu durum telefonlara daha az ilgi gösterilmesine de neden oluyor. Öyle ki yeni telefonlarda çok fazla farklı özellikler yer almazken yüksek etiket fiyatının belirlenmesi de telefon için alım gücünü zorlaştırıyor. Çok fazla özelliği olmayan bir telefon için bu kadar yüksek etiket fiyatının istenmesi de kişileri zorluyor.

Düşüş Yüzde 15’leri Bulabilir

Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda özellikle iPhone satışlarının yılın son 2 ayı içerisinde yüzde 15 oranında azalmasının bekleniyor. Aynı zamanda Apple için çok önemli sektörlerden birisi olan Çin’de de durumun düzelmeyeceği düşünülüyor. Çin’de piyasaya sunulan yeni modeller ve yerel üreticiler Apple ve Samsung gibi markaların işini daha da zorlaştırırken bu konuda yapılan ciddi hamle bekleniyor. 

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.