Jaguar 2021’e Hazırlanıyor

Posted on by Murat Tat

Özellikle son dönemlerde elektrikli otomobillerin oldukça ilgi çekmesi firmaların da üretimlerini elektrikli otomobillerden yöne yapmasını sağlıyor. Yapılan son açıklamalarda özellikle Jaguar tarafından yeni üretimlere başlanacağı belirtilirken üretimler kapsamında daha çok otonom ve elektrikli araçlar kullanılacak.

Hedef 2021

Firma tarafından yapılan planlamalar dahilinde elektrikli ve otonom araçların 2021 yılına kadar piyasaya sunulacağı belirtirken bu tarihe kadar yapılacak çalışmalar ile birlikte markanın piyasada hangi araçlar ile yer alacağı da netlik kazanmış olacak. Bu konuda en önemli detaylardan bir tanesi sektörde var olmak isteyen tüm markaların kullanıcılara uygun bir seçenek sunabilmesi. Öyle ki araç alacak kişiler daha çok elektrikli modelleri tercih ederken firmaların bu konuda sunacağı seçenekler de piyasadan daha çok pay almasını sağlayacak.

Konuyla ilgili yapılan paylaşımlarda pek çok farklı markanın 2020 ve 2021 yılı sonrasında özel çalışmalarının olduğu görülürken yapılacak çalışmalar sonrasında hangi firmanın hangi seçenekleriyle piyasada olacağı netlik kazanacak. Bugüne kadar Tesla gibi pek çok önemli marka elektrikli araçlarıyla piyasada yer almaya başlarken pek çok farklı markanın da sektöre giriş yapacak olması rekabeti de arttıracak. Önümüzdeki dönemlerden itibaren elektrikli otomobil konusunda ciddi bir rekabetin yaşanabilmesi de mümkün görünüyor

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.