Katlanabilir iPhone’un ekran tedarikçisi belirli oldu

Posted on by Murat Tat

Samsung, uzun zamandır şu an Galaxy X olarak isimlendirilen katlanabilir zeki telefonuyla gündeme geliyor. Bu telefonu 2018 yılında satışa sunmaya hazırlanan Samsung, varsayım edebileceğiniz üzere bu alanda rakipsiz kalmayacak.

The Investor’da bulunan habere tarafından Apple, katlanabilir ekrana sahip iPhone için aktif olarak çalışmaya başlamış durumda. Bu telefonda kullanılacak en manâlı parça olan katlanabilir –esnek– OLED ekran için LG Display ile masaya oturduğu söylenen Apple, bunu ayrıca LG Display’in esnek OLED ekran konusunda fakat gelecek planları ayrıca de Samsung Display üzerinden yürütülecek bir operasyon istemediği için tercih ettiği konuşuluyor. Katlanabilir zeki telefon pazarındaki en büyük rakibi  Samsung olması beklenen ve bu açıdan Samsung ile niyetlenmek istememesi kağıt üstünde fazla akla yatkın olan Apple, The Bells’in kaynakları yanılmıyorsa katlanabilir iPhone’u 2020 yılında karşımıza çıkartacak. Telefon içerisinde kullanılacak elastik devre katlarını ise LG Innotek‘den alacağı gelen bilgiler arasında bulunan şirket, bu alana adım atmak için de sektörün bütünüyle oturmasını bekleyecek.

Akıllı telefonların geleceğinde katlanabilir ya da elastik zeki telefonlar yer alıyor ve bu zorlu bölge için çalışmaların şimdiden başlamış olması güzel görünüyor. Samsung’un bu alana bir değil iki tane model ekleyeceği söylenirken, Çinli üreticilerin bu alanı fazla önemli anlamda çeşitlendirmesi bekleniyor.

Leave A Response

You must be logged in to post a comment.